Προγραμματισμός λειτουργίας του Ολοήμερου Προγράμματος του Δημοτικού Σχολείου για το σχολικό έτος 2017-18

Για το επόμενο σχολικό έτος, 2017-18,  στο Ολοήμερο Πρόγραμμα του σχολείου θα εγγραφούν όλοι οι μαθητές που επιθυμούν και πληρούν τις παρακάτω προϋποθέσεις:

α) οι μαθητές των οποίων εργάζονται και οι δύο γονείς, προσκομίζοντας σχετική βεβαίωση του φορέα εργασίας τους ή κάρτα ανεργίας, στην περίπτωση που είναι άνεργοι. Δικαίωμα εγγραφής στο ολοήμερο δίνεται και στην περίπτωση που προσκομίζεται βεβαίωση εργασίας από τον ένα γονέα και κάρτα ανεργίας από τον άλλο. Για τους αυτοαπασχολούμενους, ελεύθερους επαγγελματίες, αγρότες κτλ. αρκεί η προσκόμιση πρόσφατης βεβαίωσης του ασφαλιστικού τους φορέα ή το πιο πρόσφατο ειδοποιητήριο πληρωμής του τρέχοντος έτους ακόμα και αν δεν έχει εξοφληθεί.............

Διαβάστε ολόκληρη την ανακοίνωση

Διαβάστε τη σχετική εγκύκλιο