Τηλεμαραθώνιος Unicef

eikona unicefΟι μαθητές της ΣΤ΄τάξης θα εκπροσωπήσουν το σχολείο μας στον τηλεμαραθώνιο της unicef που θα πραγματοποιηθεί τη Δευτέρα, 8 Δεκεμβρίου 2014, και θα μεταδοθεί  ζωντανά από την τηλεόραση της ΝΕΡΙΤ.

Οι μαθητές θα ενημερωθούν και θα ενημερώσουν τους συμμαθητές τους για το έργο της unicef. Ταυτόχρονα, θα συγκεντρώσουν χρήματα και θα τα προσφέρουν για την υλοποίηση του έργου της.

Κατά την παράδοση των χρημάτων οι μαθητές θα έχουν την ευκαιρία να τραγουδήσουν και ένα τραγούδι με την καθοδήγηση  της δασκάλας της μουσικής του σχολείου μας κας Λουμπαρδέα Αμαλίας.

Καλούμε όλους τους γονείς και κηδεμόνες να βοηθήσουν τους μαθητές μας σε αυτή τη προσπάθεια, να συγκεντρώσουν χρήματα και να τα προσφέρουν στη unicef για την υλοποίηση του σκοπού της.

Μάθε περισσότερα για τη unicef.