Το σχολείο μας στηρίζει το έργο της Unicef

Οι μαθητές της Ε΄ τάξης  ανέπτυξαν  την πρωτοβουλία να συγκεντρώσουν χρήματα και να τα προσφέρουν στην unicef για την υλοποίηση των σκοπών της. Με τη συμμετοχή όλων των μαθητών του σχολείου κατόρθωσαν να συγκεντρώσουν το ποσό των  343.5 ?. Τα χρήματα παραδόθηκαν από τους μαθητές στην Ελληνική Επιτροπή της unicef κατά τη διάρκεια του τηλεμαραθώνιου τη Δευτέρα 14 Δεκεμβρίου 2015 που πραγματοποιήθηκε στην κρατική τηλεόραση.

Ταυτόχρονα, με την καθοδήγηση της δασκάλας της μουσικής του σχολείου μας, κας Πολογεώργη Ελευθερίας, και της δασκάλας της αγγλικής γλώσσας, κας Φακή Κλεάνθης,  οι μαθητές τραγούδησαν το τραγούδι Happy Christmas  του John Lennon στέλνοντας σε όλα τα παιδιά του κόσμου ένα μήνυμα φιλίας, αγάπης και αλληλεγγύης.

Στον παρακάτω σύνδεσμο μπορείτε να δείτε ή να κατεβάστετε απόσπασμα από τον τηλεμαραθώνιο.

unicef

Απόσπασμα από τον Τηλεμαραθώνιο